Od půlnoci vycházet jen se zakrytým obličejem

Vážení spoluobčané,

vláda schválila zákaz vycházení bez roušky či jiného zakrytí tváře, v celé zemi začne platit o půlnoci ze středy na čtvrtek 19. 3. 2020. Zavádějí se i speciální otvírací hodiny potravin pro seniory. Počínaje čtvrtkem nesmí do těchto prodejen mezi 10. a 12. hodinou nikdo jiný než lidé nad 65 let, totéž se vztahuje i na lékárny a drogerie.

V souvislosti s těmito opatřeními a rychlým šířením koronaviru jsme se rozhodli rozdat všem našim občanům ochranné roušky. Tyto roušky nezabrání 100% přenosu nemoci, ale výrazně omezí přenos kapének a chrání tak nás všechny lépe před nakažením.

Prosíme, noste je opravdu všude a všichni. Jen tak se nám podaří zpomalit postup nemoci a budeme se moci zase vrátit zpět k běžnému životu. Samozřejmě nejdůležitější je omezit veškerý pobyt mezi lidmi a zůstávat doma.

Pravidla pro používání roušek:

  • Před nasazením i sundáním roušky si důkladně umyjte ruce, nejlépe desinfekcí.
  • Při nošení se roušky (ústenky) pokud možno vůbec nedotýkejte.
  • Zvlhlá rouška by se měla vyměnit, ideálně po 2-3 hodinách nošení.
  • Po každém nošení roušku vyvařte (stačí v hrnci v horkou vodou) a vyžehlete.

Před prvním použitím doporučujeme roušku také vyvařit. Pro zvýšení účinnosti roušky do ní ještě můžete vložit např. látkový kapesník, čtvereček látkové plenky, nastříhaný filtr z vysavače, perlan, papírový kapesník apod. Doporučuje se též nosit rukavice a brýle.

Pokud už jste si roušky nebo respirátory zajistili a máte jich dostatek, můžete nám tyto vrátit na následujících adresách (vhoďte zabalené do schránky), my je zase předáme dalším potřebným.

Miřejovice č. 16 (Burianovi),
Nová Ves č. 194 (Tobiáškovi),
Nové Ouholice č. 30 (Exnerovi),
Staré Ouholice č. 81 (Hakrovi),
Vepřek č. 5 (Kozaňákovi).

Pokud máte možnost nějaké roušky ušít, můžete nám je též předat na stejných adresách. Kontakt – tel. 607 094 801.

Děkujeme.
Přejeme všem zdraví a pozitivní mysl

Obec Nová Ves