QUATRO-TRIATLON

Milí kamarádi,

srdečně vás tímto zveme na čtvrtý ročník našeho týmového závodu – Quatrotriatlonu (Q3A), který se uskuteční v sobotu 29. srpna 2020 v Miřejovicích od 14.00 hodin.

Zároveň jsme se letos rozhodli ještě pro individuální variantu tohoto závodu, která má stejná pravidla a rozsah disciplín. Všechny disciplíny bude absolvovat jeden závodník s podpůrnou skupinou, která mu bude zajištovat nalodění na vodu, připravení kola na stanoviště a odvoz kola ze stanoviště. Všichni závodníci startují najednou. Tento závod se uskuteční také 29. 8. 2020 dopoledne od 10 hodin. Můžete se tedy přihlásit do individuálního nebo týmového závodu nebo samozřejmě do obou 

TRASA ZÁVODU A ZÁKLADNÍ INFORMACE:

Před zahájením samotného závodu cca kolem 13.00 seznámí ředitel všechny účastníky s přesným popisem trasy dle mapy, která bude označena barevnými fáborkami, stejně jako budou upřesněna a probrána všechna pravidla. Dle níže uvedeného podrobného popisu všech disciplín a map s trasami si můžete celou trať závodu projet nebo proběhnout již nyní.

 1. Jedná se o závod pro legraci a setkání s kamarády, ale zároveň s přesnými pravidly, v duchu fair play a s pochopitelnou touhou po vítězství.

 2. Tým znamená skupina 4 lidí, kde 2 musí být ženského pohlaví a 2 mužského.

 3. Závod začíná postupným startem s intervalem cca 4 minuty v Miřejovicích na úrovni dětského hřiště  přesně ve 14.00. Celý tým (včetně cyklisty a běžce) vyběhne k řece, ke své předem připravené lodi (lodě = kanoe nebo Palava – zajistí si každý sám, popř. osloví organizátora min. 10 dní předem, který se pokusí zajistit). Jakmile se vodáci nalodí a odrazí od břehu (na čemž může spolupracovat celý tým), může cyklista vyrazit na svou pozici pro předání štafety – cca 50m za „plyňákem“ na pravém břehu řeky, kam se dostane přes nový most, k zámku a dále „osovkou“, na kterou je v tomto místě kolmá cestička, která vede přímo na místo určení (viz mapka na konci tohoto dokumentu). Běžec se může vydat na svou pozici rovnou, pozice běžce pro předání štafety je u brány zámku na začátku „osovky“.

 4. Vodáci vyrazí proti proudu řeky k novému mostu, kde na pravé straně ostrova hned za pilířem mostu (tedy na straně řeky, ne kanálu), vystoupí ze svých lodí a seberou svoji štafetu (=své závodní číslo). Přesné místo, kde jsou čísla položena, bude všem ukázáno před zahájením závodu. Se štafetovým číslem pak znovu nastoupí do své lodi a ujíždějí po proudu až k „plyňáku“. Těsně „za plyňákem“, kde začíná po pravé straně řeky kamenný břeh, vystoupí z vody a předají štafetu dalšímu závodníkovi svého týmu – již čekajícímu cyklistovi.

 5. Cyklista si pečlivě schová štafetu a vyráží po trase: od „plyňáku“ z místa předávky zpět cestičkou na „osovku“, kde jede směr Pavilon Marie Terezie. Zde se bude nacházet první kontrolní bod (bude upřesněno), dále jede kolem Sfingy okružní alejí směr Pavilon přátelství, kde nepojede přes první most těsně pod pavilonem, protože jsou na něm schody, ale jede o kus dál, kde jsou dva modré mosty. Přejede tyto 2 modré mosty a vyjede do kopce, který vede do letního kina a zahne doleva přímo k Pavilonu přátelství. (Zde bude druhý kontrolní bod, bude upřesněno před startem závodu). Dále projede areálem letního kina a pokračuje směrem k hlavní (městské) bráně do parku, zahne do parku a hned se dá pod kopečkem doleva a pojede po nejkrajnější cestě vlevo parkem, která ho dovede až ke třetím u pavilonu u kempu – Laudonovu. (Zde bude třetí kontrolní bod). Odtud zbývá už jen poslední úsek a to podle kempu k bráně zámku, kde čeká běžec.

 6. Běžec / koloběžkář ( kategorie 60+ let) si převezme štafetu a běží zpět do Miřejovic po silnici (trasa bude pravděpodobně ještě značena od půl-maratonu, takže vlastně běží po zelených šipkách), tedy od brány zámku zpět ke kempu, dále kolem vodního slalomového kanálu k restauraci U Libuše, přeběhne starý most, hned za mostem zahne doprava a po silnici nebo po chodníku (což je bezpečnější) doběhne nejkratší možnou cestou zpět do Miřejovice, kde je cíl závodu ve stejném místě jako start.

 7. Pozor – do cíle musí tým doběhnout společně – cyklista a vodáci se tedy přidají k běžci, který sprintuje do cíle, „u cedule v Miřejovicích“ a protínají cílovou pásku společně, se slzami v očích, že to zvládli a za bouřlivého potlesku všech přihlížejících a fandících v cílové rovince.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 1. V prostoru dětského hřiště bude zázemí závodu pro posezení a vlastní i společné občerstvení.

 2. Vyhlášení vítězů a předání medailí proběhne rovněž v tomto prostoru, nejpozději do 1 hodiny od proběhnutí vítěze cílovou pásku, ale zároveň po doběhnutí posledního závodníka.

 3. Vzhledem k hlavnímu cíli akce – setkání kamarádů v duchu fair play je během závodu zakázáno: dopovat (povoleny jsou energetické nápoje a jonťák), zkracovat si cestu nebo běžet či jet jinudy, než je popsáno výše a také je zakázáno použít elektrokolo.

 4. Registrace od 13.00 hod. na dětském hřišti v Miřejovicích.

 5. Příprava lodí na břeh řeky mezi 13.00 a 14.00.

 6. Startovné je 50,- Kč na osobu, tedy 200,- Kč na tým. Peníze budou sloužit k zajištění medailí, pohárů a cen pro vítěze. Pokud nějaké peníze zbudou, budou použity na společné občerstvení. Tento drobný symbolický poplatek se bude platit při registraci v hotovosti.

 7. Bezpečnost: každý se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí, buďte proto všichni velmi opatrní, hlavně na vodě a v místech, kde musíte jít / jet / běžet po silnici.

Již nyní se na všechny těšíme! Máte-li tedy zájem se do závodu přihlásit, tak pište na: bartova.hedvika29@gmail.com nebo pošlete sms na telefon: 725 207 190. Stačí napsat počet týmů, můžete si zvolit jméno svého týmu, ale nemusíte nebo upřesnit, že se hlásíte do dopoledního, individuálního závodu. Doporučujeme si předem dle výše uvedených instrukcí trasu projet i proběhnout, abychom si případně vše ještě doladili před startem.

Se srdečným pozdravem

Organizační tým Q3A

 

Láďa – hlavní ředitel závodu
773 630 792
ladahulka@seznam.cz

Pepa – technický ředitel závodu
723 008 921,
burian@mkmirejovice.cz

Hedvika – realizačně organizační podpora
725 207 190,
bartova.hedvika29@gmail.com

P. S. V případě potřeby jakýchkoli dalších otázek týkajících se závodu a jeho organizace se na kohokoli z nás obraťte, nejlépe prostřednictvím mobilu neboť ne všichni z nás čtou denně maily 🙂